Mírový pochod na Velkou Deštnou

mirovy pochod destnaJako již tradičně každý rok i letos jsme se sešli začátkem června v Luisině údolí při příležitosti výstupu na Velkou Deštnou. Také se pomalu stává tradicí, že nám přitom přeje počasí, a tak nikoho nepřekvapilo, když se v sobotu 7.6.2014 po 9 hodině začali na parkovišti v Luisině údolí, sjíždět čím dál větší počty účastníků této tradiční akce. Zastoupeny byly všechny věkové skupiny od těch nejmenších, co se teprve chystají do školky až po ty opravdu velké pamětníky a zakladatele této akce. Přivítali jsme i vzácné hosty – poslankyni Parlamentu ČR Soňu Markovou, 1. náměstka hejtmana Královehradeckého kraje Otakara Rumla a radní pro oblast školství a tělovýchovy Táňu Šormovou.

Mikuláš po třiadvacáté

mikulasVětšina tradic vzniká uspořádáním úspěšné akce a v následujících letech dobrou a obětavou prací organizátorů a stále novými nápady jak přilákat návštěvníky. Dobré akce se totiž napodobují a vzniká velká konkurence. Není problém udělat velkou „šou" za hodně peněz, ale my máme omezené prostředky, proto musíme k osvědčenému programu přidávat stále nové věci a vymýšlet a zhotovovat nové dárky pro děti. Prostě bez inovace se to neobejde a děti i rodiče to dokáží ocenit. Zvlášť když mezi rodiči jsou již účastníci prvních Mikulášských setkání.

MDŽ na Rychnovsku

mdzV březnu se snažíme prezentovat naši stranu pro veřejnost přes setkání žen u příležitosti MDŽ. Setkání se konala v Rychnově n. K., Dobrušce, Kostelci n.O., Týništi n. O., Albrechticích n.O., Skuhrově n. B., Bolehošti a v Častolovicích. Všude byl připraven kulturní program, hudba a občerstvení. Za zmínku stojí velmi povedené divadelní představení žen z Ledců a Bolehoště, s kterým vystoupily hned ve čtyřech místech. Ještě jednou jim za to děkujeme. Mimo těchto setkání předsedové ZO v Borohrádku, Potštejně, Lípě n. Orlicí a ve Vamberku předaly svým členkám a ženám, které jsou za nás v zastupitelstvech kytičku a blahopřání.
Nahoru