1. máj v Týništi nad Orlicí 2014

IMG 3177Prvomájové manifestace Rychnovského okresu pořádané v Týništi nad Orlicí jsou již za ty roky, co je pořádáme, a je to už 24 let, vyhlášené a hojně navštěvované za každého počasí. Letošní rok ale trhá rekordy, protože v tento nádherný slunečný den prošlo areálem 1800 lidí. A věřte, že je to názor odborníků, podpořený počtem prodaných vstupenek.

Hosty letošního setkání byli kandidát na poslance do Parlamentu EU ing. Pavel Janeček a kandidát na senátora ČR PaedDr. Josef Lukášek. Z tribuny k lidem promluvila i předsedkyně Krajského výboru Královéhradeckého kraje Mgr. Věra Žižková, předseda našich mládežníků ing. Miroslav Pavlíček a předseda MěV MUDr. Jan Vaník. Celou akci skvěle moderoval Luboš Bodlák. Samozřejmě nechyběla ani hudba a vystoupení dívčího tanečního souboru. Po skončení projevů se naši hosté rozešli do prostoru areálu a pokračovali v rozhovorech s lidmi.

Na 1. máj se těší nejen děti, které se vyžívají v dětském koutku s trampolínou, spoustou soutěží a malováním a za svou snahu jsou patřičně odměňovány, ale rádi sem chodí i dospělí všech věkových kategorií, aby se setkali s přáteli a prodiskutovali své názory. Velkým lákadlem pro děti i dospělé je spousta stánkařů s různým zbožím. Největší úspěch měli zahradníci se sadbou pro zahrádkáře a také občerstvení v podobě grilovaných kuřat, opečených klobás nebo křupavých langošů. Prodejci řemeslnických výrobků, cukrovinek a hlavně textilu pociťují, že lidé mají, jak se říká, hluboko do kapsy.

Na celém setkání mě však mrzelo, že když se hrála česká hymna, nebo na závěr Píseň práce, dost lidí a hlavně těch mladších, se nedokázalo zastavit a vzdát poctu těmto skladbám. Je až zarážející, jak nám chybí nám pocit sounáležitosti k lidem i celému národu.

Velké uznání a poděkování patří všem organizátorům a pořadatelům. Bez nich by 1. máj nebyl možný. A pokud se všechno vydaří tak jako letos, dodá nám to chuť do další práce.

IMG 3152IMG 3159IMG 3178


Za OV KSČM Rychnov n.Kněžnou
místopředsedkyně Marie Ondráčková
Zobrazeno 3708 x
Nahoru