Nezapomněli jsme, a neměly by zapomenout ani naše děti.

nezapominameV Rychnovském okrese se v květnových dnech scházeli lidé u pomníků, i u malých památníčků, aby vzpomněli na ty, kteří položili své životy během války, ať už to bylo na začátku na barikádách ve Španělsku, v jejím průběhu, nebo až na samém konci války při osvobozování republiky a při Květnovém povstání v Praze. 
V Rychnově je památník osvobození na hřbitově a položit květiny sem přicházejí společně představitelé města, členové Svazu bojovníků, zástupci OV KSČM a další obyvatelé města.
V Kostelci nad Orlicí se scházejí členové ZO KSČM u hrobu Rudoarmějce a s úctou vzpomenou na všechny, kteří padli, abychom my mohli žít.
Stejně tak se scházejí komunisté u památníku padlých v Dobrušce.
Členové ZO KSČM Opočno se, společně se zástupci města a se Sokolskou organizací zúčastnili 7. 5. 2013 pietního aktu u Pomníku padlých v první a druhé světové válce a 9. 5. 2013 položili květiny na hrob rudoarmějců na Opočenském hřbitově.
V Týništi nad Orlicí se starají hned o pět míst. Vzpomínkové setkání začíná u památníku osvobození, umístěném u základní školy, další zastávka je u hrnčířské dílny u pamětní desky Vendelína Opatrného, který padl na Dukle, procházkou pak jde celá skupina lidí na hřbitov k pomníku seržanta N.A. Žukova a dále ke hrobům místních občanů, kteří byli buď umučeni, nebo během války padli. Týnišťští a Petrovičtí komunisté se starají i o pomníček v lesích u chaty Veselá bída a památníček před petrovickou hájovnou.
Těchto vzpomínkových setkání se zúčastňují převážně starší lidé, mnozí z nich ještě pamatují válečná léta. Byli bychom rádi, aby si i mladí lidé našli chvíli, a přišli si poslechnout autentické vzpomínky na to, jak to bylo doopravdy.
Zobrazeno 3180 x
Nahoru