Pietní akt v Týništi nad Orlicí

pietni akt-tynisteV pátek 9. května jsme se sešli, tak jako každý rok, u památníků, které nám v Týništi nad Orlicí připomínají konec druhé světové války a osvobození od fašismu. Přicházíme se poklonit lidem, kteří položili životy, abychom my mohli žít. A většinou to byli mladí lidé. Se vzpomínkou na ně zazněla i varovná slova z úst poslance PČR Zdeňka Ondráčka a předsedy MěV KSČM Jana Vaníka proti vzrůstajícímu fašismu. Je to smutné, ale lidé zapomínají na hrůzy války na násilí a neustálý strach o život svůj i svých blízkých. Zapomínají, protože jich se to netýká.
 
Televize nás denně přesvědčuje, že násilí a krutost je běžnou součástí života, ze zločinců a násilníků dělá hrdiny. Naplno se to projevuje v době ukrajinské krize. Sice se mluví o nutnosti dialogu, ale lidem se předkládá "jediný správný názor"o dění na Ukrajině. Jen díky internetu slyšíme i hlas druhé strany a vidíme zvěrstva páchaná na lidech. A pokud sáhnou lidé při obraně svých práv i za cenu svého života, znamená to, že situace je už neúnosná.
Naše vláda se chová i v tomto případě tak jak je zvyklá z parlamentu „My máme většinu (i když problematickou), tak máme pravdu, pravdu „Velkého bratra" a váš názor nás nezajímá".
To jsme chtěli při mimořádných volbách do poslanecké sněmovny?
Za MěV KSČM Týniště nad Orlicí
Marie Ondráčková
Zobrazeno 3890 x
Nahoru