Spojení příjemného s užitečným aneb dobrá věc se podařila

kurataA tentokrát se těch dobrých věcí podařilo opravdu dost.
Každý rok v rámci předmájových a májových akcí pořádáme posezení se zajímavými lidmi u nás na zahradě OV KSČM v Rychnově nad Kněžnou. Tentokrát jsme, za podpory Královéhradeckého krajského výboru, ale především jeho předsedkyně Věry Žižkové, pozvali mladé komunisty a příznivce ze všech pěti okresů našeho kraje. Od rána jsme my, organizátoři, zvedali oči k nebi, ne proto, abychom se modlili, ale abychom přes nepříznivé předpovědi počasí potvrdili rčení, že když se komunisti rojí, tak bude hezky. A ono to tak i dopadlo. Bylo to velmi příjemné odpoledne.
 
Skvělou desetičlennou partu mládežníků a jejich rodin, včetně nejmladší generace přivezl poslanec PČR a krajský zastupitel Zdeněk Ondráček. O tom, že mladí se dokážou domluvit, ať už jsou odkudkoliv, svědčí i to že s nimi přijela i další poslankyně PČR Marie Pěnčíková ze Zlínského kraje. Náchodská delegace byla zastoupena předsedkyní OV a rovněž poslankyní PČR Soňou Markovou a kandidátem na poslance Evropského parlamentu Pavlem Janečkem. Nechyběl ani organizátor jeho předvolební kampaně Jirka Žoček. Mezi hosty, sice s vyšším počtem let, ale mladého duchem a svým elánem byl i krajský radní Královéhradeckého kraje a kandidát na senátora za Rychnovsko a část Pardubicka a Ústeckoorlicka Josef Lukášek. Být stále mladý mu pomáhá především psaní poetických pohádek z Orlických hor. Zahanbit se nenechali ani naši rychnovští mladí a přišli pozdravit své vrstevníky. Škoda jen, že nepřijeli také Jičínští a Hradečtí.
Celé setkání moderovala Věra Žižková, která je nejen předsedkyní Krajského výboru Královéhradeckého kraje, ale také místopředsedkyní OV KSČM Rychnov. Dokázala navodit velmi přátelskou a srdečnou náladu všech účastníků, a že jich bylo téměř osmdesát.
Nebyly žádné dlouhé proslovy, přesto jsme se dozvěděli novinky z poslanecké sněmovny, z krajského zastupitelstva, zajímavosti o Evropské unii i něco o práci mladých především z Trutnovska, kde mají velmi dobrou partu, zázemí v okresním výboru a dobrou spolupráci s poslancem Zdeňkem Ondráčkem. Mimo to probíhaly diskuse mezi hosty i mezi mladými z jednotlivých okresů a to je vlastně to, o co nám šlo. Aby se seznámili, věděli o sobě a dokázali se domluvit. Domluvit na tom, že budou dělat společné akce. Internet je sice skvělá věc, ale společné zážitky jsou nezapomenutelné. Nechceme jim říkat, co mají dělat, ale chceme jim nabídnout naše zkušenosti a znalosti pokud je budou potřebovat.
Příjemným překvapením pro naše hosty bylo grilované kuřátko a k dobré náladě přispěla i naše minikapela složená z bubeníka a harmonikáře.
Marie Ondráčková
místopředsedkyně OV KSČM
Rychnov nad Kněžnou
Zobrazeno 3614 x
Nahoru