Zdařilá oslava

oslava MDZ RK 2013V pondělí 4. března využilo téměř sto padesát občanů, zejména žen, pozvání OV KSČM v Rychnově nad Kněžnou na oslavu Mezinárodního dne žen. Přeplněný sál místního Pelclova divadla přivítal naši poslankyni Poslanecké sněmovny Soňu Markovou, člena rady Krajského zastupitelstva Josefa Lukáška, člena rady rychnovského Městského zastupitelstva Milana Nováka a předsedkyni Česko-ruské společnosti Helenu Kubrtovou. Milým překvapením byla i účast členek levicového klubu žen z Hradce Králové.

V úvodu byla celé akce obohacena o recitaci ruské poezie v originále zabezpečena Česko-ruskou společností.
První část oslavy byla věnovaná informacím našich komunistických zástupců z činnosti ve výše uvedených zastupitelských sborech. Stručná a srozumitelná sdělení včetně celé řady odpovědí na otázky zejména ke zdravotnictví /stínovou ministryni zdravotnictví nemáme v Rychnově každý den/ jistě rozšířila přehled o nejaktuálnější politické situaci ve městě, kraji a v celé zemi.
V druhé části akce čekal účastníky slíbený dárek – koncert hudební skupiny Statise Prusalise. Známé i neznámé písničky a bezprostřední vystupování celé skupiny dokázalo rozezpívat celý sál.
Příjemnou atmosféru oslavy doplnilo nejen předání kytiček a blahopřání všem přítomným ženám, ale také bohaté občerstvení, které si samy připravily.
Usměvavé a spokojené tváře všech odcházejících účastníků oslavy byly největší odměnou pro pořadatele. Opět se potvrdilo, že oslavy MDŽ jsou a budou významným svátkem všech rozumně uvažujících lidí. A nic na tom nezmění zlehčování a pomlouvání tohoto významného dne celou řadou politiků, kteří jsou momentálně u moci.

Bedřich Chasák

Zobrazeno 4144 x
Nahoru