Týniště nad Orlicí
Kostelec nad Orlicí
Rychnov nad Kněžnou
Dobruška

Nejnovější články

V neděli 17.května t.r. jsem na chvilku zapnula te...

Číst dále..


Třešně20.05.2020 Oznámení...
OZNÁMENÍ„PROSÍME TOHO ZÁJEMCE O ČLENSTVÍ V KSČM, K...

Číst dále..


Vážené soudružky, vážení soudruzi, posíláme vám po...

Číst dále..


Bilance je pozitivní

snidaneBilance je pozitivní

KSČM v Královéhradeckém kraji zahájila neformální pracovní snídaní s novináři svoji volební kampaň. V letošních krajských volbách by chtěla svým výsledkem potvrdit své nesporné schopnosti podílet se aktivně na řízení a správě kraje ve prospěch jeho občanů.
V úvodu informovala tisková mluvčí Klubu KSČM v krajském zastupitelstvu o výsledcích Královéhradecké krajské konference a představila novinářům několik nových tváří na krajské kandidátce KSČM – členku zdravotního výboru Ivu Řezníčkovou, člena finančního výboru Jaroslava Špičáka a jednoho z nejmladších kandidátů, šestadvacetiletého finančního poradce Vladimíra Bergera. Vicehejtman Královéhradeckého kraje Otakar Ruml poté seznámil novináře s tím, čeho se především v gesci komunistických radních podařilo dosáhnout a nakolik se daří plnit sliby, které dala strana voličům před minulými volbami. »Bilance je to pozitivní už proto, že spoluúčastí na vedení kraje se podařilo uskutečnit projekty, na které jsme jako opoziční strana dříve nemohli ani pomyslet,« uvedl Ruml. Jako příklad uvedl významné stavby a rekonstrukce s využitím evropských fondů a v současné době hlavně tolik potřebné investice do silniční sítě v kraji.

Radní Táňa Šormová odpovídala na otázky související s projekty zkvalitnění sítě škol, nechyběly ani otázky k záměru inkluze a integrace žáků se zdravotním postižením do základních škol a další témata, o nichž s novináři diskutovala. Situace v ústavu sociální péče Barevné domky Hajnice a další otázky položili novináři radnímu Josefu Lukáškovi, který za tuto oblast zodpovídá. Stranou nezůstala ani tématika sociálně právní ochrany dětí, k níž měla co sdělit zastupitelka Zdeňka Šárová, nebo situace v Zdravotnickém holdingu kraje a personální problémy nemocnic, o které se podělily svorně Iva Řezníčková se zastupitelkou Lenkou Fialovou. O úspěšné snaze získat kvalifikované lékaře pro krajské nemocnice při svém pobytu na Ukrajině informoval zastupitel a poslanec PS PČR Zdeněk Ondráček.
Zobrazeno 3130 x
Nahoru