Týniště nad Orlicí
Dobruška
Rychnov nad Kněžnou
Kostelec nad Orlicí

Nejnovější články

V neděli 17.května t.r. jsem na chvilku zapnula te...

Číst dále..


Třešně20.05.2020 Oznámení...
OZNÁMENÍ„PROSÍME TOHO ZÁJEMCE O ČLENSTVÍ V KSČM, K...

Číst dále..


Vážené soudružky, vážení soudruzi, posíláme vám po...

Číst dále..


Dvojí volba, menší zlo?

prezidentsky balkonKdyž jsem před deseti lety, tehdy jako poslanec Parlamentu ČR, poprvé v tajné volbě volil Miloše Zemana prezidentem ČR, chápal jsem své rozhodnutí jako menší zlo vzhledem k ostatním kandidátům.

Prezidentem se tehdy nestal, protože ho nevolili mnozí z jeho vlastní strany. To se ČSSD vymstilo například po sněmovních volbách v roce 2010. Ano, nemusela být ani Topolánkova, ani Nečasova vláda a s nimi spojená devastace. Tedy větší zlo.
V letošních prvních přímých volbách jsem ve druhém kole opět volil menší zlo, a to přesto, že v mnoha názorech s Milošem Zemanem nesouhlasím, a myslím, že by měl změnit i své chování.
To větší zlo však představovala jednotná fronta mediokracie, některých herců, různých hochštaplerů a zmanipulovaných studentů.

Média se spojila do sprosté manipulace občanů ve prospěch jednoho kandidáta. Snažila se lidem vsugerovat, že jen jeho volba je výrazem inteligence, zodpovědnosti a snahy o jakousi novou politiku a stmelení celé společnosti. Ve skutečnosti si potřebovala ověřit svoji převahu nad demokracií, svoji moc manipulovat společností. To se, bohudík, nepodařilo.
Naopak neobjektivní, sprostá a průhledná snaha manipulovat veřejné mínění a vnutit občanům pravicového kandidáta nejpravicovější strany vládní koalice, která má jen osmiprocentní důvěru občanů, zprofanovaným médiím nevyšla.

Ani volba Miloše Zemana není výhrou občanů – je politickým pragmatikem, který ovládá technologii moci, není ani vyhraněným levicovým politikem. Přesto chci věřit, že se bude snažit, dle možností prezidenta, prosazovat prvky svého politického programu. Ono již totiž v naší ožebračené, rozkradené a potupené zemi nic jiného nezbývá, nemá-li upadnout do bezvýznamnosti. Mladí lidé zde nevidí svůj domov a odcházejí za prací a lepším životem. Současná vláda denně užírá z koláče státních financí a republika, díky Miroslavu Kalouskovi nastoupila tzv. řeckou cestu. Na co může být občan hrdý? Minulost byla poplivána a budoucnost je velmi nejistá. Tomuto marasmu je nutné postavit hráz na všech stupních. Volba prezidenta, krajských zastupitelstev a doplnění Senátu jsou první kroky. Nyní je třeba také sněmovnu doplnit lidmi, kteří nastoupí po současných zdiskreditovaných a neschopných politicích. Je to snad poslední šance.

Předseda TOP 09 se prý bude ucházet o post předsedy vlády. Není třeba udělat něco víc pro to, abychom příště nemuseli volit »menší zlo«? Zatím rezerv na všech úrovních je mnoho. Jen začít každý sám ve svém okolí a vysvětlovat, oč nám, komunistům, jde a co jsme schopni lidem nabídnout. A že jsme jedinou stranou, která za sebou nemá korupci, která svůj program plní.

Autor: Ladislav URBAN, předseda Plzeňského krajského výboru KSČM Zdroj: Haló noviny (18.2.2013)
Zobrazeno 6237 x
Nahoru