Kandidáti do Evropského parlamentu
Rychnov nad Kněžnou
Volební program
Dobruška
Nejbližší akce
Kostelec nad Orlicí
Videoblog
Týniště nad Orlicí

Nejnovější články

Letošní 1. máj byl v pořadí už třicátý. Pořádáme ho v Areálu chovatelů...

Číst dále..


Třešně18.02.2019 MDŽ...
Bez vás, dámy milé, raděj ani nemyslíme, jaké by to bylo, jak by ...

Číst dále..


Všechny, kteří chtějí ženám osobně popřát, zveme na tato setkání: ...

Číst dále..


Dvojí volba, menší zlo?

prezidentsky balkonKdyž jsem před deseti lety, tehdy jako poslanec Parlamentu ČR, poprvé v tajné volbě volil Miloše Zemana prezidentem ČR, chápal jsem své rozhodnutí jako menší zlo vzhledem k ostatním kandidátům.

Prezidentem se tehdy nestal, protože ho nevolili mnozí z jeho vlastní strany. To se ČSSD vymstilo například po sněmovních volbách v roce 2010. Ano, nemusela být ani Topolánkova, ani Nečasova vláda a s nimi spojená devastace. Tedy větší zlo.
V letošních prvních přímých volbách jsem ve druhém kole opět volil menší zlo, a to přesto, že v mnoha názorech s Milošem Zemanem nesouhlasím, a myslím, že by měl změnit i své chování.
To větší zlo však představovala jednotná fronta mediokracie, některých herců, různých hochštaplerů a zmanipulovaných studentů.

Média se spojila do sprosté manipulace občanů ve prospěch jednoho kandidáta. Snažila se lidem vsugerovat, že jen jeho volba je výrazem inteligence, zodpovědnosti a snahy o jakousi novou politiku a stmelení celé společnosti. Ve skutečnosti si potřebovala ověřit svoji převahu nad demokracií, svoji moc manipulovat společností. To se, bohudík, nepodařilo.
Naopak neobjektivní, sprostá a průhledná snaha manipulovat veřejné mínění a vnutit občanům pravicového kandidáta nejpravicovější strany vládní koalice, která má jen osmiprocentní důvěru občanů, zprofanovaným médiím nevyšla.

Ani volba Miloše Zemana není výhrou občanů – je politickým pragmatikem, který ovládá technologii moci, není ani vyhraněným levicovým politikem. Přesto chci věřit, že se bude snažit, dle možností prezidenta, prosazovat prvky svého politického programu. Ono již totiž v naší ožebračené, rozkradené a potupené zemi nic jiného nezbývá, nemá-li upadnout do bezvýznamnosti. Mladí lidé zde nevidí svůj domov a odcházejí za prací a lepším životem. Současná vláda denně užírá z koláče státních financí a republika, díky Miroslavu Kalouskovi nastoupila tzv. řeckou cestu. Na co může být občan hrdý? Minulost byla poplivána a budoucnost je velmi nejistá. Tomuto marasmu je nutné postavit hráz na všech stupních. Volba prezidenta, krajských zastupitelstev a doplnění Senátu jsou první kroky. Nyní je třeba také sněmovnu doplnit lidmi, kteří nastoupí po současných zdiskreditovaných a neschopných politicích. Je to snad poslední šance.

Předseda TOP 09 se prý bude ucházet o post předsedy vlády. Není třeba udělat něco víc pro to, abychom příště nemuseli volit »menší zlo«? Zatím rezerv na všech úrovních je mnoho. Jen začít každý sám ve svém okolí a vysvětlovat, oč nám, komunistům, jde a co jsme schopni lidem nabídnout. A že jsme jedinou stranou, která za sebou nemá korupci, která svůj program plní.

Autor: Ladislav URBAN, předseda Plzeňského krajského výboru KSČM Zdroj: Haló noviny (18.2.2013)
Zobrazeno 2419 x
Go to top