Kde je ta krize!!!!!

penize eruroNeklesají ani ceny plynu, a to přesto, že Rusko zlevnilo plyn pro Evropu.

Ale to je naprosto se vším. A je zajímavé, že ač vláda Roberta Fica na Slovensku zlevnila elektřinu, u nás se o tom nemluví. Přitom tam to nejsou státní firmy, ale zahraniční koncerny. Nicméně, na intervenci vlády Roberta Fica šly s cenou elektřiny dolů. Protože ta vata kolem ceny je stále obrovská.Vždyť čistý zisk ČEZu je kolem 25 miliard, Komerční banky 14 miliard... Tak kde je ta krize?! Ta je zřejmě jen u normálních obyčejných lidí! Zato prodej luxusních automobilů stoupnul o takřka 100 procent.

Teoreticky vzato, do nahraditelných zdrojů byly drahé vstupy, ale postupem času by se to mělo zlevnit. Proč tomu tak není?
 
Ale to je přece stejné jako s léky.Všechny ty prášky, které se vyrábějí 15 – 20 let, by už měly být takřka zadarmo, protože všechny patenty a podobné náklady jsou už dávno zaplacené. A přesto jsou léky čím dál dražší. Vždyť se mluvilo o tom, že když se u nás v jižních Čechách dostaví Temelín, budeme mít nejlevnější elektřinu. Ale je čím dál dražší. Teď se pro změnu mluví o dostavování Temelína. Takže zase budeme platit víc? Kam až to může růst?

Když v Bulharsku lidem přišly složenky o 13% zdražení elektřiny, tisíce Bulharů vyšly do ulic a dosáhly demise vlády. U nás to zdražení je podstatně citelnější, a přesto jsou lidé zticha. Čím to je?

U nás se zdražila elektřina asi o 50 procent a další zdražení má být o 25 procent.

Tak to se máme asi opravdu dobře, jak říká pan Kalousek. Zřejmě je asi pořád v těch šrajtoflích kam sáhnout. Já nevím, já si to sám neumím vysvětlit. Vždyť stát může provádět kontrolu prostřednictvím svých lidí zastoupených v orgánech této společnosti. Proč nechtějí rozšíření kontroly NKÚ?
I to přece má své zjevné důvody. Oni tu kontrolu prostě nechtějí. Proč to bylo smeteno nakonec ze stolu? Je tu tolik zvláštností a nikdo se o to nezajímá.
Naši slovutní novináři se podivují, proč se Bulhaři bouří, když mají nejlevnější elektřinu v Evropě. Nějak zapomněli dodat, že mají také nejnižší platy v Evropě. A tak je to u nich se vším.
 
Tady nevládne demokracie, ale mediokracie.

Vždyť všechny země okolo nás jdou nahoru, jen my ne. Že bychom se stávali zemí nikoli vyvolenou, ale vyvolených?

Já se spíš obávám, že se u nás společenské nůžky stále více rozevírají, a to je hodně špatně. U nás se neustále zpochybňuje kapitalistický sociální stát, ohrnuje se nad ním nos. Ale podívejme se na severské země – Švédsko, Norsko, Dánsko, to jsou země se silnou sociální politikou. A také nejsou zasažené krizí, a nebudou. A to jsou reálné příklady toho „zprofanovaného" kapitalistického sociálního státu. Tak jak je to možné?
Zobrazeno 3668 x
Nahoru