1.máj okresu Rychnov nad Kněžnou.

majLetošní 1. máj byl v pořadí už třicátý. Pořádáme ho v Areálu chovatelů v Týništi nad Orlicí. Počasí nám přálo a celé dopoledne bylo příjemně slunečno. To se odrazilo i v počtu účastníků, kterých průběžně prošlo více než 1300.

Součástí politického programu bylo vystoupení poslance PČR a kandidáta do EP JUDr. Zdeňka Ondráčka, krajských zastupitelů Mgr. Táni Šormové a Paed.Dr. Josefa Lukáška, předsedy OV KSČM Rychnov nad Kněžnou Jana Janečka a předsedy Městského výboru Týniště MUDr. Jana Vaníka. Velmi příjemně překvapilo vystoupení asistentky kandidáta do EP Andreje Bony do EP Markéty Petrové.


Protože se blíží volby do EP, připravili jsme pro účastníky anketu s jednoduchou otázkou „Jste pro přijetí EURA?“ Z odevzdaných odpovědí 128 lidí Euro odmítá, pro jeho přijetí pouze 11. Podobný ohlas jsme měli i v březnu v Častolovicích, kdy během třídenní Jarní velikonoční výstavy Euro odmítlo 659 dotázaných a pouze 48 bylo pro.


Naší pýchou je pořádání dětského koutku, kde si děti mohou malovat, tvořit, soutěžit v rychlosti a hlavně šikovnosti nebo se vyřádit na trampolíně. Živá hudba a taneční vystoupení dívčí skupiny dotváří příjemnou náladu celého dopoledního programu.
Organizátorem je OV KSČM Rychnov nad Kněžnou spolu s Městským výborem Týniště nad Orlicí, ale nedílnou součástí jsou stánky se sadbou zeleniny, což nám pomáhá zajišťovat velmi dobrou návštěvnost.


Marie Ondráčková
Místopředsedkyně OV KSČM Rychnov nad Kněžnou

Zobrazeno 1904 x
Nahoru