A je zde opět plesová sezóna….

marriage 37230 340Možná to bude vypadat jako chlubení, ale ono je čím se chlubit. 25 let po sobě jdoucích, tedy od roku 1992 dokázali komunisté v Týništi nad Orlicí, za podpory OV KSČM Rychnov nad Kněžnou, zorganizovat 25 Plesů pracujících. Volně tím navázali na tradici, která zde byla před rokem 1989.
Sluší se poděkovat a jde to od srdce, organizátorům za práci i čas, který jejich přípravě věnovali a také sponzorům, kteří ani po takzvané „sametové revoluci“ na nás nezanevřeli.
Držíme tradici, že ples má začít předtančením. Někdy vystupují profesionálové, někdy dětské taneční skupiny, ale vždy to má mezi účastníky plesu velký ohlas.
Během tak dlouhé doby se obměnilo hodně účastníků, ale smekáme před manželi Bodlákovými, kteří se zúčastnili všech 25 ročníků a ještě stále, i v 80 letech, to umí v kole roztočit. Máme samozřejmě další dlouholeté příznivce, přicházejí sem proto, že zde vládne přátelská atmosféra. A co nás jako pořadatele těší nejvíc, že chodí mladé páry a cítí se mezi námi velmi dobře. Na tom má velký podíl i nová kapela Filipa Koláře. Výbornou spolupráci máme i s personálem hotelu Orlice, kde se většinou tyto plesy konají.
Každoročně zveme hosty, ať už to jsou poslanci, krajští zastupitelé nebo přátele z blízka i z daleka. Letos to byli Soňa Marková, Táňa Šormová, Ota Ruml, Petr Typlt, Václav Ort, Luboš Štěpán se svými partnery a partnerkami. Velmi si vážíme toho, že mezi nás přišel i nový starosta města Týniště pan Koldinský s přítelkyní.
Slovy se dá vyjádřit hodně, ale nelze plně vystihnout příjemnou a přátelskou atmosféru, která na každém plese, tedy i na tom letošním jubilejním panovala. Prostě příští rok musíte přijít a zažít ji na vlastní kůži.

Za MěV i OV KSČM
Marie Ondráčková
Zobrazeno 793 x
Nahoru