Vytisknout tuto stránku

Chceme se setkávat

setkani lideSoučasný svět se globalizuje. Kapitalistický tok peněz nezná hranic, nezná národy, nezná státy. Hlavně je zaměřen na výši zisku. Tam, kde je zisk vysoký a neustálý, tam upínají oligarchové svá chapadla - a to je především ve zbrojním průmyslu. Proto je třeba neustále rozpoutávat konflikty a zhoršovat bezpečnostní situaci i tam, kde právě válka není. Vše bez ohledu na to, zda to prospívá lidem. Míru pro oligarchy-globalisty není zapotřebí.
Výhodou dravých kapitalistických predátorů je jejich malé množství a možnost v zájmu zisku se domluvit. Výhodou chudých je jejich velké množství. Aby se však tyto masy s jednotným zájmem domluvily a vystupovaly společně, podporovaly se, toho není snadné dosáhnout. KSČM jako jedna z nejvýraznějších levicových stran v Evropě o to usiluje. Patrné to bylo i na IX. sjezdu, kterého se zúčastnilo široké spektrum zástupců různých politických subjektů.

Významné nejsou jen vzájemné návštěvy na sjezdech a diskuse mezi vrcholnými představiteli stran, ale také setkávání prostých komunistů a levicových občanů. Takové setkání se uskutečnilo týden před IX. sjezdem v Nepřívěci u Sobotky. Soudruzi ze tří zemí diskutovali o ožehavých problémech, jako je migrace a bezpečnost v Evropě.

V kraji se setkáváme pravidelně s antifašisty a komunisty z mnoha zemí na Pomezních Boudách, pod Kunětickou horou a podporujeme akci na Žalém. Tříbíme si na nich názory a metody působení na veřejnost. Jedině nejširší styky se všemi, kteří usilují o změnu současného systému a o vytvoření sociálně spravedlivější společnosti, mohou přinést sjednocení.
Zobrazeno 3869 x