Chlastat je přece normální

sudyChlastat je normální říkají politické špičky

Záběry na potácejícího se prezidenta u korunovačních klenot, obletěli nejen celou republiku, ale dá se říci celý svět. Asi není Čecha, který by si ony obrázky nevybavil. Nebyl jsem tam, a tak chci věřit slovům prezidenta republiky (komu už jinému, pominu-li svoji manželku), že se jednalo o indispozici díky viróze a vysokým horečkám.

Asi by se na celou situaci rychle zapomnělo, kdyby nebylo pana Kalouska, našeho nezničitelného a morálně silného mistra (pardon ministra) financí, který v telefonickém rozhovoru s redaktorkou byl tak na šrot (prý po dvou skleničkách), že televizní zpravodajci museli pustit titulky, aby bylo vidět, když už ne slyšet, co pan ministr vlastně říká.

No a korunu na to všemu dal pan prezident, který v televizním pořadu Hyde Park místo toho, aby na dotaz televizní redaktorky se snažil celou záležitost nějak zahladit do ztracena, tak se spustil dalším svým bonmotem, kdy podle něho Churchill vyhrál válku, protože pil, zatímco Hitler jí prohrál, jelikož byl abstinent a že se máme podívat na Jižní Moravu a Valašsko jak je tam dobře, když se tam pije. No to už byla trochu silná kávu i na mne, jinak celkem klidného cholerika. Řekl bych, že Moraváci o takovouhle reklamu asi zrovna nestojí.

A jak k tomu přijdou Ti obyčejní řadoví občané našeho státu? Jen ať si zkusí přijít do práce po dvou skleničkách, ale pak se nesmí divit, když zítra místo na vrátnici budou klepat na dveře Úřadu práce. Ale jak je to možné, vždyť přece chlastat je tak normální. Proč tedy města zakazují konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích, proč jsou řidiči pokutováni a jsou jim zabavovány řidičské průkazy, když nic neprovedli, jen si před jízdou maličko přihnuli? Proč je dětem zakázáno podávání alkoholických nápojů v restauracích a policie při zátazích v nočních barech tak tvrdě postihuje rodiče takto přistižených dětí a hned dává echo sociálce? Proč? Proč? Proč?

Jak snadná je odpověď. No protože alkohol škodí zdraví, otupuje smysly a ničí mozkové buňky, protože člověk pod vlivem alkoholu dělá věci, které by za střízliva nikdy neudělal a většinou jsou to věci proti mravům a zákonům. Protože drtivá většina společnosti je normální a ví, že alkohol je dobrý jen na společenských zábavách, plesech a rodinných oslavách, ale ne v práci a běžném životě.

Jak je tedy možné, že to neví naši nejvyšší zákonodárci? Musíme jen doufat, že to je proto, že střízlivý člověk by v tom svinstvu jménem vrcholová politika asi nevydržel. Musíme doufat,že to je jen proto, že jinak by nedokázali vymýšlet zákony, které jdou proti dobrým mravům a ospravedlňují zločiny a krádeže vrchních 10 000. A hlavně musíme jen doufat, že naše vládní špičky nepřipravují zákon, který by nařizoval našim občanům pití alkoholu, protože pak se v naší zemi bude žít dobře a nebude nás tížit ekonomická recese.

V takovém případě bych musel asi vážně uvažovat zda má smysl v takovém státu zůstávat a nepoohlídnout se po nějakém jiném státě, kde slovo chlastat je synonymum pro něco špatného, něco co není slučitelné s řádným životem občana.

Mirek Pavlíček
Zobrazeno 4366 x
Nahoru