Dovolená jako tenkrát

P5233498Naši známí se před pár lety zúčastnili retro pobytu „Dovolená ROH – Dovolená v Tatrách jako tenkrát“. Letos zlákali mě s manželkou, abychom jeli s nimi do Tater na tento retro pobyt.
V sobotu 21 května jsme v Pardubicích nasedli do vagónů označených názvem pobytu. Ve vlaku nás přivítali již zaměstnanec CK jako kulturní referent. Po 6 hodinách jsme vystupovali v Popradu, kde čekaly autobusy, které nás odvezly do hotelu v Tatranské Lomnici, kde nás čekalo další přivítání.
Hotel byl vyzdoben dobovými plakáty, tiskem, fotografiemi,.... Večer jsme byli v kulturní místnosti seznámeni s týdenním programem. Programu jsme se mohli zúčastnit, vše bylo na dobrovolnosti.
Čekal nás seznamovací a rozlučkový večírek, beseda s Radimem Uzlem, promítání filmů mimo jiných Anděl na horách natočený v zotavovně Morava - nynějším hotelu. Kdo měl zájem mohl si zakoupit výlety např. celodenní výlet spojený se sjezdem 10km řeky Dunajec na pltích, výlet do Popradu spojený s návštěvou termálního areálu Vrbov, výlet na Štrbské pleso, Hrebienok, polské město Zakopané...
Každé ráno se v 7 hodin celým hotelem rozléhala dobová hudba, která oznamovala budíček a nástup na rozcvičku, které se většina rekreantů zúčastnila – ústroj různá. Ve čtvrtek byla na střeše hotelu, v pátek byla rozcvička v pyžamech. Po snídani kdo měl koupený nějaký výlet nasedl do přistaveného autobusu a jel poznávat krásy Tater. Někdo vyrazil samostatně na výšlap do hor nebo lanovkou na Lomnický štít, který se tyčí nad Lomnicí.
Tomuto programu se vymykala středa. Snídaně nebyla formou švédských stolů, ale na stole měl každý talířek s pár kolečky salámu, kostičku másla, kousek sýra a k tomu čaj, chleba, nebo rohlík. Po snídani nástup na brigádu – úklid kolem hotelu. Asi po půl hodině pletí záhonků, čištění chodníků bylo občerstvení, jak bylo řečeno slovenské chlebíčky – chleba se sádlem a cibulí nebo ředkvičkami. Po občerstvení se pomalu začalo pokračovat v pracích, ale během další půl hodiny byl pracím konec a začali se na ohýnku opékat špekáčky a začaly sportovní soutěže čtyřčlenných družstev v různých disciplínách jako střelba z luku, běh v pytlích, přenášení vajíčka na lžici, .... Všichni se dobře bavili. Celé dopoledne probíhala soutěž dvou družstev ve vaření kotlíkového guláše. Kolem 13 hodiny všichni zúčastnění pojedli oba výtvory a hodnotili, který guláš je lepší. Kdo vyhrál ve sportovních soutěžích, nebo vaření guláše bylo jedno, protože vítězila dobrá nálada.
Při večerní besedě s MUDr. Radimem Uzlem se všichni bavili tak, že po jeho prvních větách se začali smát a přestali po přednášce, nebo když již nemohli.
Seznamovací i rozlučkový večírek proběhli v duchu bývalých rekreací ROH – tanec při živé hudbě, soutěže, vyhodnocení sportovního dne a jiných akcí s udělením cen a diplomů. Rozlučkový večírek zakončila tombola, do které věnovali ceny samotní rekreanti, cestovní kancelář a hotel. Druhá a třetí cena byly víkendové pobyty v ČR a první cena byl poukaz na týdenní pobyt v hotelu Morava v Tatranské Lomnici.
V sobotu ráno již nebyla rozcvička a po snídani se balilo a nakládalo do autobusů. Stačilo říci a o kufr se Vám postarali a nemuseli jste se s ním tahat. Vlak měl zpoždění a tak se v Popradě na nástupišti cvičila jóga, která celý pobyt denně pro zájemce probíhala. Po 6 hodinách jsme vystupovali v Pardubicích.
Po celou dobu pobytu jsme měli pěkné počasí což se pokaždé nepodaří.
Hosté z okolních hotelů nám záviděli program. Tento typ dovolené mohu doporučit nejen těm, co to pamatují, ale i těm co to nepoznali.
Zobrazeno 3954 x
Nahoru