Kunětická hora 2013

kunka2Náš okres Rychnov nad Kněžnou jako tradičně zajišťoval dětský koutek. Buď to děláme tak dobře, nebo to nikdo jiný dělat nechce, ale je to tak.  Babičky a někdy i dědečkové si rádi hrají s vnoučaty. Minulé dětské koutky tak vypadaly. Letos nám však přišli s obsluhou téměř všech soutěží pomoci mládežníci z Chrudimi a Trutnova a nedali se zahanbit ani naši Rychnovští. 
 
Soutěžemi prošlo asi 50 dětí a neustále se vracely, takže jsme měli do 14 hodin co dělat. Někdy totiž stačí jen pár nápadů, aby se z obyčejných věcí kolem nás daly udělat zajímavé hry.
Vedle dětského koutku stojí diskusní stan, proto jsme si mohli i trochu poslechnout vystupování našich kandidátů a dotazy posluchačů. Nejúsměvnější snad byl dotaz jednoho důchodce, jestli by nemohly Haló noviny vycházet jen 3x týdně, že je čte do posledního písmene, ale má tolik jiné práce, že to nestíhá. S úsměvem mu bylo řečeno, že to musí dohnat v neděli, kdy noviny nevycházejí.
V průběhu dne jsem se na chvíli prošla areálem pod Kunětickou horou a už jen od pohledu se mi zdálo, že je více lidí než v minulém roce. Těší nás, že jsme se na tom podíleli i my. Náš autobus z Rychnovska byl tentokrát tak plný, že několik lidí i stálo.
Můžeme si jen přát, aby všichni, kteří byli na Kuňce, přišli také k volbám a dali hlas KSČM.
(mon)
Zobrazeno 4301 x
Nahoru