Okres Rychnov nad Kněžnou – Týniště nad Orlicí – 1. Máj

1 maj tyniste n O 2016Rozhodujícím faktorem pro úspěch takovéhoto setkání je vždy počasí. Ať chceme nebo ne, má vliv na počet návštěvníků. Ranní mrazíky po celý předcházející týden a nepříjemná zima nás doslova strašily. Ale nakonec se vše obrátilo v dobré, vysvitlo sluníčko a doslova zvedlo náladu pořadatelům a vytáhlo lidi z domovů. Dobrou náladu pomáhala udržovat výborná kapela JK Band. Kulturní program doplnilo dynamické vystoupení dívčího tanečního kroužku. Celý program moderoval člen VV OV KSČM Luboš Bodlák. Skromný odhad - přišlo 1 200 návštěvníků.
Letošní 1. máj byl nejen svátkem práce a lásky, ale i příležitostí představit naše současné krajské zastupitele a nové kandidáty do podzimních voleb. Hlavní projev poslance Parlamentu ČR a krajského zastupitele Zdeňka Ondráčka byl často přerušován souhlasným potleskem. Pozornost si získali i další krajští představitelé Josef Lukášek a Zdena Šárová, stejně tak jako předsedkyně KV KSČM a kandidátka do krajského zastupitelstva Věra Žižková a další kandidáti Milan Novák, Jan Janeček a Jaroslav Brodina. Spousta debat probíhala i mimo podium. Živo bylo i kolem propagační tabule s předními kandidáty okresu Rychnov nad Kněžnou.
Děti se mohli Souhlasným potleskem byl často přerušován vyřádit v dětském koutku plném soutěží, ale i odměn. Pozornost poutal jednoduchý nápad výroby apartního klobouku z papíru, ozdobeného nádhernou mašlí nebo malování na sádrové odlitky. Na své si přišli také zahrádkáři, protože kromě stánků s občerstvením se zde prodávala jarní sadba zeleniny a květin.
Velké uznání a poděkování patří všem organizátorům a pořadatelům. Bez nich by 1. máj nebyl možný.

Za OV KSČM Rychnov n. Kněžnou
předsedkyně Marie Ondráčková
Zobrazeno 3119 x
Nahoru