Oslavy MDŽ na Rychnovsku

karafiat1Rychnovský OV KSČM už před několika lety upustil od pořádání jednoho velkého okresního setkání při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. Ženy však bez gratulace nezůstanou. Představitelé OV, krajští zastupitelé a poslanci jezdí přímo do jednotlivých míst, kde se organizují místní oslavy. V letošním roce byly milými hosty na těchto setkáních Zdeněk Ondráček, Táňa Šormová, Josef Lukášek a samozřejmě členové VV OV Luboš Bodlák, Bedřich Chasák, Pavel Kupka, Milan Navrátil, Marie Ondráčková a Věra Žižková.
Mohou tak pogratulovat všem ženám, které by se jinak na okresní oslavu nedostaly. V Rychnově a Dobrušce přivítali i starosty měst.
Nejdelší tradici oslav MDŽ mají v Týništi nad Orlicí. Postupně se pak přidávala i další města a obce – Dobruška, Častolovice, Rychnov nad Kněžnou, Bolehošť, Kostelec nad Orlicí. Na všech setkáních vládne výborná nálada. A proč by ne, přijdou popřát děti, předvedou, co se naučily, ženy se rády pochlubí svými cukrářskými výtvory, a když k tomu ještě zahraje živá hudba a milí hosté přidají něco ze svých zkušeností a znalostí, utíká čas velmi rychle a než se nadějeme, tak se loučíme a slibujeme si, že se zase za rok sejdeme.
OV KSČM však pomáhá i dalším základním organizacím zajišťováním květin nebo perníkových srdcí a přáníček. Předsedové základních organizací pak obejdou členky a sympatizantky a popřejí jim k jejich svátku, leckde pobesedují a proberou co se děje ve městě nebo obci. Letos takto popřály 420 ženám.

Marie Ondráčková
Předsedkyně OV KSČM Rychnov n.K.
Zobrazeno 262 x
Nahoru