Po volbách do KZ

clovece nezlob seJsou za námi volby do krajského zastupitelstva. Děkuji všem voličům, kteří dali hlas kandidátce KSČM. Děkuji i všem, kteří pomáhali při zajišťování volební kampaně i kandidátům, kteří se aktivně účastnili předvolebních akcí.
Ve velké konkurenci 17 stran se nám nepodařilo obhájit druhé místo v pořadí kandidujících stran a jedenáct zastupitelů.
V letošních volbách jsme skončili až pátí se čtyřmi zastupiteli. Krajské zastupitelstvo je velmi různorodé. Bude v něm zastoupeno devět politických subjektů, které jsou ještě složeny z více stran. Konečné číslo zastoupených subjektů je vlastně 12. Vítězem se stalo hnutí ANO.
Koalici, ale dala dohromady ČSSD s ODS, TOP 09, Koalici pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, Hradecký demokratický klub, Volba pro město), Východočeši a STAN (starostové). V opozici bude KSČM, SPD (Svoboda a přímá demokracie- Tomio Okamura), SPO (Strana práv občanů), Zelení s Piráty a vítězné ANO. Přesto doufám, že ty, kteří dali našim kandidátům hlas, nezklameme. V roli opozice budeme sledovat dění v kraji a prosazovat zájmy našich voličů.
Volby nebyly o práci, kterou naši zastupitelé a hlavně 1. náměstek hejtmana Otakar Ruml, radní Táňa Šormová a Josef Lukášek, odvedli. Volby byly o slibech a touze voličů dát hlas někomu jinému, než dosavadním stranám ve vedení kraje. I malá volební účast o něčem svědčí. Občané nepovažují tento typ voleb za důležitý, nejsou dostatečně informováni o pravomocích krajů. Tak se stalo, že skočili na sliby hnutí ANO, které slibovalo rychlé řešení problémů, které lidem znepříjemňují život. Mnohé oblasti však nemůže ovlivnit správa kraje, ale jsou v rukách celostátních politiků.
Teprve čas ukáže, jak se novému vedení kraje podaří naplnit sliby občanům. Jak nová koalice bude transparentní, akční a rozhodná a ochotná naslouchat lidem žijícím v našem kraji.

Věra Žižková
Předsedkyně KV KhK KSČM
Zobrazeno 4508 x
Nahoru