Podmínky podobné rodině

nemocnice-detiV pátek 2. října byla zástupci Královéhradeckého kraje ve Dvoře Králové nad Labem otevřena nová část Dětského centra, jehož kojenecká část je jediná svého druhu v kraji.
Nová přístavba přispěje k trendu výchovy dětí v zařízeních ústavní péče v podmínkách připomínajících výchovu v rodině. Součástí je i kojenecká část pro nejmenší opuštěné děti, například odložené v baby boxech. Pět nových bytů uvnitř přístavby je zařízeno jako domácí prostředí. Kapacita jednoho takového bytu jsou čtyři až pět dětí. Přístavba stála 15 a půl milionu korun. Většina finančních prostředků byla poskytnuta z ROP Severovýchod.
Děti také při příležitosti otevření přístavby dostaly velkou sbírku hraček, knížek a společenských her, které pro ně nashromáždili během několika předchozích dní zaměstnanci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Hračky i děti se budou postupně stěhovat do nově zřízených prostor až do 15. října, kdy už bude celý objekt využíván naplno.Do Dětského centra ve Dvoře Králové nad Labem jsou přijímány děti, kterým je nařízena ústavní výchova, děti týrané, ohrožené prostředím, ale také děti mentálně, či zdravotně znevýhodněné.

Josef LUKÁŠEK (KSČM), radní KHK
Popiska: Radní Královéhradeckého kraje pro sociální oblast Josef Lukášek se jako autor pohádek mezi dětmi cítí jako ryba ve vodě
Zobrazeno 4538 x
Nahoru