Pohledy nováčka na kraj

zdravotnictviJako zastupitel jsem ještě stále nováček, neznám ani všechny vazby, v chodbách kraje občas i bloudím, co je mi však již dnes jasné, je řada problémů, které musíme řešit. Bohužel většinu z nich jsme si nenadrobili, takříkajíc jsme je zdědili, nebo nám byly „shůry dány".
Mám na starosti zdravotní otázky , kde bohužel všemu vévodí finance a dluhy. Jsme nuceni řešit řadu i nepopulárních otázek a pohybovat se na hraně našeho volebního programu. Prosazujeme co nejlepší péči pro občany , ale co zmůžeme s nedostatkem financí, kterým se nám asi „mstí" vládní garnitura.

Další arogancí vůči občanům je tzv. úhradová vyhláška , kterou se ministerstvo mstí krajům za nesouhlas s rušením míst v nemocnicích, a tak když nebude po „jejich" tak kraje nedostanou ani korunu navíc. Řadu věcí normální občan neví a nebo je vnímá jen okrajově, a až po zabřednutí do politických zákoutí zjišťuje onu šeď a někdy i bezmoc, před kterou jsme jako nováčci stavěni, a kterou již naši „ostřílení" kolegové znají. Je jasné že vše vyústí v řešení, ale kůži na trh poneseme my , kteří jsme byli vámi, občany, zvoleni. Vše bude o politické zodpovědnosti a doufám, že se za sebe nebudu muset stydět, až doba účtování přijde. Prozatím se nás ptejte, „otravujte" nás svými dotazy a připomínkami , vždyt´ jsme tu pro vás, naše voliče.

Leoš VOBORNÍK (KSČM), zastupitel, člen zdravotního výboru kraje

Zobrazeno 3147 x
Nahoru