Předmájové posezení v Rychnově nad Kněžnou.

majRychnovští komunisté mají každý rok vyhrazený poslední pátek v dubnu na předmájové posezení. Na setkání zvou zastupitele zvolené za KSČM do krajských, městských a obecních zastupitelstev. Chtějí tak přispět k výměně zkušeností z jejich práce, ale chtějí jim touto formou za ni také poděkovat. Příjemnou součástí celého setkání je totiž grilování kuřat a dobrou náladu dotvářejí harmonikář s bubeníkem. Spoluorganizátory a účastníky akce jsou mladí komunisté.
Na letošní pátek 26. dubna přijali pozvání předsedkyně Krajského výboru KSČM Taťána Lankašová, která je zároveň také zastupitelkou města Hradce Králové a PaedDr. Josef Lukášek, radní Krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje a asi 60 lidí z Rychnova a okolí.
Krajští komunističtí zastupitelé dostali v radě nejvíce sledované rezorty školství, sociální odbor a regionální rozvoj. Musí se potýkat se spoustou problémů. Přestože je většina z nich zaviněna způsobem vládnutí současné vlády, musí je řešit kraj, ať už se jedná o zdravotnictví, slučování škol nebo rekonstrukce domovů pro sociálně slabé. Nejnáročnější a vždy na prvním místě je nutnost sehnat dostatek financí, aby se cokoliv mohlo vůbec začít. Problémem je i antikomunistická hysterie některých lidí, kterou obratně sugerují ostatním. V takové atmosféře je jednání a řešení jednotlivých úkolů mnohem složitější. Proto jsou pro ně setkání lidí „stejné krve" příjemnou změnou a vzpruhou pro další dny.

/mon/
Zobrazeno 3515 x
Nahoru