Předmájové posezení v Rychnově nad Kněžnou opět nadchlo

predmajove posezeni 2016Rychnov se na předmájové setkání připravoval velmi pečlivě, ale přece jen nejdůležitější činitel bylo počasí. Celé dopoledne s námi lehce laškovalo sluníčko, více však hrozila nemájová zima. Takže plán „A" posezení na zahradě pod nádherně rozkvetlou višní, plán „B" musíme se vejít do zasedačky. Po 16 hodině, na kterou byl stanoven začátek, ale sluníčko vyhrálo a nastalo trochu zmatků se stěhováním stolů a židlí ze zasedačky ven na zahradu.
Na setkání jsme zvali především mladé členy a sympatizanty ze všech okresů kraje. Ne všem to vyšlo, přesto jsme zde měli, kromě Rychnova, zastoupení také z Jičína, Náchoda a Hradce Králové. Sestava hostů nenechala nikoho na pochybách, že rok 2016 je rokem voleb do krajského zastupitelstva. Měli jsme zde přímo hvězdnou sestavu členů a kandidátů. Z Jičína přijel předseda OV a zároveň kandidát Petr Typlt, s novou mladou kandidátkou s. Žmolilovou a svojí pravou rukou s. Kurfiřtovou. Náchod byl zastoupen poslankyní PČR a předsedkyní OV KSČM Soňou Markovou, tajemníkem OV Jiřím Žočkem a znovu kandidujícím zastupitelem Josefem Duškem. Hradec Králové reprezentovaly dvě ženy, rovněž současné zastupitelky a kandidátky Táňa Šormová a Lenka Fialová. Nejsilnější zastoupení ovšem měli domácí Rychnovští: současný radní KZ a znovu kandidující Josef Lukášek a noví kandidáti Věra Žižková, Milan Novák, Jan Janeček a Jana Kupcová. Milými hosty, kteří se nebojí přijít mezi komunisty, byl starosta Rychnova Jan Skořepa a místostarostka Jana Drejslová. Všichni hosté se postupně představili a odpovídali na dotazy přítomných. A dotazů padalo nepočítaně.
Ovšem třešničkou na dortu byla účast europoslankyně Kateřiny Konečné. Mnozí ji známe z jejich vynikajících vystoupení zejména v televizi. Svým přehledem, odvahou a bezprostředností nás všechny přesvědčila, že je oprávněně řazena na přední místa politiků naší strany. Zároveň je důkazem, že KSČM má celou řadu mladých, vzdělaných a také perspektivních lidí.
K příjemné atmosféře celého setkání pomohlo kromě mimořádného počasí také vynikající občerstvení. Nepotkali byste jediného nespokojeného člověka. Největší chválu od více než 70 návštěvníků však sklidil Milan Novák za skvěle ugrilovaná kuřata.

/mon/
Zobrazeno 2689 x
Nahoru