Rychnov slavil MDŽ

mdz-kytice-ruziTak jako v posledních letech ani letos představitelé Okresního výboru a Základní organizace KSČM v Rychnově nad Kněžnou nezapomněli na svátek žen.
V pátek 4. března před 16 hodinou zaplnili ženy, jejich partneři a další sympatizanti zasedací místnost okresního výboru. Předseda ZO KSČM a místopředseda OV KSČM Bedřich Chasák přivítal všechny přítomné, zvláště pak milého hosta Mgr. Táňu Šormovou.
Pogratuloval všem ženám k svátku, popřál hlavně pevné zdraví a hodně optimismu do dalších let, poděkoval jim za bohaté pohoštění v podobě různých sladkých i slaných dobrot, které přinesly a pak spolu s dalšími muži rozdali oslavenkyním květiny a přáníčka.
Táňa Šormová zde byla nejen jako žena a milý host, ale i jako radní Krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje, která má na starosti oblast školství. Není proto divu, že její úvodní slova a potom i dotazy se týkaly právě situace ve školách, úrovně vzdělání, podpory technických oborů a podobně. Všechny přítomné si získala odborným pohledem na věc a úsilí řešit denně stále nové a nové problémy ve školství. Táňa Šormová se bude v podzimních krajských volbách opět ucházet o přízeň voličů a tady určitě našla spoustu příznivců, kteří jí dají svůj hlas.
Na podobných setkáních se diskuze vždy stočí na to co se děje nejen ve městě, ale i ve světě. Světovému tématu jednoznačně dominovala migrace, obavy z nekontrolovatelného přílivu muslimských uprchlíků a jejich velmi odlišných zvyků a postojů k životu a zejména k ženám.
Ještě než se hosté rozešli, neopomenul je s. Chasák pozvat na nejbližší akce a těmi bude Předmájové posezení s mladými komunisty v pátek 29. dubna v 16 hodin, spojené s opékáním kuřat na zahradě okresního výboru v Rychnově a o dva dny později na tradiční Prvomájové setkání v Týništi nad Orlicí.

František Bíba a Marie Ondráčková, OV KSČM Rychnov nad Kněžnou
Zobrazeno 4902 x
Nahoru