Smršť vyznamenání a medailí.

medal 646943 180Nevím, kolik institucí, universit, škol, měst a obcí se rozhodlo udělit Jiřímu Bradymu nějaké to ocenění, ale nebude to málo. Pravděpodobně téměř sto procent našich občanů vůbec nevědělo, o koho se jedná a co vlastně pro naši zemi udělal. Často se hovoří a píše, že přežil dva koncentráky, že jezdí po světě a svými vystoupeními upozorňuje na hrůzy koncentráků a nebezpečí holocaustu. Pravděpodobně ano. Přesto by však bylo zajímavé například zjistit, kolik takových vystoupení měl v naší zemi. Kolik navštívil škol, universit, různých institucí atd.
To však není rozhodující. O nějakého pana Bradyho přece vůbec nešlo. Ten se postupně stal jakousi loutkou v rukách tzv. bojovníků za lidská práva. Člen vlády, zároveň údajný synovec nesčetněkrát vyznamenaného, rozpoutal nevídanou kampaň proti vlastní vládě, zejména však proti svému prezidentovi. Ústavní činitel /jak sám sebe odvážně nazývá/ Petr Gazdík organizoval oslavu největšího státního svátku jako „trucakci“ ve stejný den, ale na jiném místě než prezident. Jistě jste si všimli, jak z pana Gazdíka při různých vystoupeních ve sdělovacích prostředcích vyzařovala spokojenost a hrdost. Pravděpodobně se cítil jako hrdina vytahující kaštany z ohně za prezidenta republiky, kterého z celého srdce nenávidí, protože drtivě porazil v prezidentské volbě jeho favorita knížete pána. O jeho bezbřehé domýšlivosti například svědčily okamžiky, když se v televizní diskusi k státnímu svátku hloupě vysmíval názorům Pavla Kováčika, které neodpovídaly názorům jeho. Jedině on má přece pravdu a jedině jeho názor je ten správný. Jistě si před každým spaním opakoval a opakuje : „Nevím, nevím, jak by to s naší zemi vypadalo, nebýt mne, ústavního činitele Petra Gazdíka“.
Na závěr ještě poznámku k Jiřímu Bradymu. Vůbec jej neznám /odkud taky ?/ a nedokážu odhadnout, jak tu nevídanou vstřícnost v udělování různých ocenění vůbec snášel. Nebylo mu samotnému již trapně? V naší zemi téměř nikdo o něm do rozpoutání aféry ministrem kultury-jeho strýčkem vlastně nevěděl a najednou taková péče. Možná se však jedná o člověka typu Václava Havla, který byl svého času také sběratelem medailí. V tom případě bylo všechno v pořádku. Snad chyběla jen ta závěrečná tečka – předání pamětní medaile obce Suchá Loz samotným místostarostou a navíc ústavním činitelem Petrem Gazdíkem. Na druhé straně je však otázka, zda by se ta medaile ještě vůbec do kufru Jiřího Bradyho, jak sám v jednom ze svých vystoupení podotknul, vešla.
Zobrazeno 3599 x
Nahoru