Sporte těš se, čekají Tě světlé zítřky

CSTV CUSTi z Vás, kteří se věnujete sportu, ať už rekreačně či profesionálně, jste jistě zaznamenali na konci dubna změnu názvu ČSTV na ČUS (Česká unie sportu). Zdálo se to téměř neuvěřitelné, že by moloch jakým ČSTV jistojistě byl, skončil. Ale stalo se.
Nyní se tedy ptám, co to konkrétně sportovcům a sportovním oddílům přinese. Čekal jsem týden, čekal jsem tři týdny, nyní už je to více jak měsíc a tak aspoň první nějaké náznaky změn by už měly být vidět.
 

Představitelé ČUS hovořili především o úsporách.
Změnilo se logo.

Znamená to, že je třeba změnit razítka, vytisknout nové formuláře a oslovit sportovní svazy, aby si ve svých stanovách opravili odkazy z ČSTV na ČUS. To vše ještě v době, kdy vlastně se ani neví, na které adrese bude ČUS vlastně sídlit. Hodlá opustit Strahov a uvažuje o přesunu do O2 arény. No že by to tam bylo v pronájmu levnější než na Strahově, si dovolím docela pochybovat. O úsporách tedy zatím není vidu ani slechu, spíše v některých kolonkách rozpočet naskočí.
Když pan Jansta měl po ustanovení ČUS proslov, hovořil o tom, jak se jim podařilo již v uplynulém roce šetřit a že celkový dluh ČSTV, který na ČUS automaticky přeskočil, ve výši 40 miliónů korun hravě smázne. No mezi tím, však přišli na ČSTV žaloby, a tak ČUS hrozí, že dluhy nebudou oněch 40 miliónů či nižší, ale dnes se již hovoří o téměř čtvrt miliardě. Trochu se naskýtá otázka, když se dařilo v loňském roce šetřit a umazávat dluh (především díky propouštění nadbytečných zaměstnanců), proč tedy ČSTV v nastolené ozdravné proceduře nepokračovalo a proč se nutně muselo přejmenovat. Možná proto, aby utekli dalším žalobám, které se možná chystaly, ale jak je vidět to se nepodařilo.
Jako člověk, který hodně pracuje s počítačem a internetem bych se rád o ČUS a především její aktuální činnosti dozvěděl něco pomocí tohoto elektronického média. Jenže i po více jak měsíci jsou jejich webové stránky ve výstavbě, takže kromě kontaktu na představenstvo a odkazu na stránky ČSTV se tam toho moc jiného nedozvíte. Že by chtěli zůstat v utajení? Aneb pod heslem, čím méně se o nás bude vědět, tím méně se po nás bude chtít.
Pokud se na začátku hovořilo především o krizovém managementu a úsporách, tak by skoro člověk očekával, že jako první věc, která z ČUS vypadne, bude něco jako ekonomická směrnice nebo zpráva o nutných úsporách atd. Světe div se, ale jako první vyšla směrnice o pravidlech pro udělování vyznamenání a ocenění a o zásadách pro převzetí záštity a udělení cen. V posledních dnech pak zpráva o povodňové situaci a výzvě ČUS aby i sportovci přiložili ruku k dílu a světu ukázali, že neumí jen žádat o dotace a finanční prostředky, ale i sami dovedou pomoci tam kde je třeba. No člověk by řekl, že to se rozumí samo sebou. Jen by mě zajímalo, jestli v montérkách a s úklidovými prostředky v rukou uvidíme někde i představenstvo nového sportovního orgánu. Doufejme!!


Zobrazeno 5301 x
Nahoru