Trapná a bezcharakterní Peake

novinyKdyž jsme před vánočními svátky poslouchali čerstvě odvolanou „osmidenní" ministryni obrany, nevěřili jsme vlastním uším. Seznámila všechny občany s prohlášením její devadesáti devíti členné strany /utekl jí exministr dopravy Dobeš/ k do nebe volajícímu kroku premiéra – odvolal předsedkyni jedné z koaličních stran z ministerského postu. Nejdřív si z ní udělal „užitečného idiota" schválením zákonů, které nechce osmdesát procent obyvatel a vyhodil ji.

 

Důvod - absolutní ztrátu důvěry a navíc má pravděpodobně nějaký škraloup, kterým by mohla ohrozit bezpečnost země a celého NATO ve funkci ministryně obrany, protože si nepodala ani žádost o bezpečnostní prověrku své osoby. Tak nějak to rozhořčeně práskl národu sám premiér. Maximálně by prý mohla zůstat na pozici místopředsedkyně vlády, kde s ní pan premiér byl spokojen. Proč by nebyl, když byla bez konkrétních úkolů a zodpovědnosti a kde tedy nic pokazit a ovlivnit nemohla. Sice tato zbytečná, uměle vytvořená vládní funkce stojí miliony, ale státní kasa to unese.

Co následovalo, všichni známe. Ministři odcházejí z vlády /pro jistotu až 10. ledna 2013/, koalice končí, strana Lidem jde do opozice, vláda nemůže s podporou její strany počítat – kategoricky a pevně prohlásila Karolína Peake. Podrazy pana premiéra její strana zkrátka trpět nebude, dodala.
Přestože paní Peake strávila celé vánoční svátky u plotny, postupně vychladla a navíc stačila vymyslet důvody, proč z kategorického prohlášení vycouvá. Jeden měla v rezervě již při vyhlašování stanoviska. Hrozbu nástupu komunistů k moci, kdyby padla vláda. Uvedená hrozba vždy byla osvědčenou pojistkou pro ústupy z doposud asi patnácti vyděračských vážných varování koaličním partnerům nejdříve stranou Věcí veřejných a dnes stranou Lidem. A strana Karolíny Peake ji ještě nějakou dobu bude jistě využívat.
Také jakousi pochybnou iniciativu jejího bývalého kolegy ve straně exministra školství Dobeše se snaží uchopit. Dobeš prý formuje skupinu tzv. nezávislých poslanců, kteří by vládu podpořili místo vydírajících oveček Peake. Kdyby tomu tak mělo být a vláda by byla závislá na hlasech Kočí, Škárky a podobných individuí, raději se Peake obětuje a ve vládě „podrazáka" Nečase zůstane. Tak tomu se říká zásadovost.
Pokud se tedy někdo domníval, že návrat Karolíny Peake do vlády je vyloučen, protože by ji musela hanba fackovat, hluboce se mýlil.
Premiérovi Nečasovi pravděpodobně nezbude nic jiného, než doporučit svým ministrům shovívavost a hrané sympatie vůči osobě, které nebude trapné v jeho vládě sedět. Určitou útěchou pro celou vládu je, že bude mít nadále jakousi mluvčí k problematice nekompromisního boje proti korupci, která svými planými řečmi nic nepokazí. A jako prémii bude mít mužská část vlády výhled na pohlednou ženu. Že budeme mít nejdražší „mluvčí" nic neřešící instituce na světě? No a co. Nejedná se přece o žádnou výjimku. Pro demokracii, o kterou bychom údajně mohli pádem vlády přijít, se něco udělat musí. A demokracie je drahá, jak nám zejména pravicové vlády od roku 1990 vtloukají do hlav.
A na závěr ještě jednu radu Karolíně Peake. Každý příslušník armády při svém odchodu z této instituce absolvuje výstupní zdravotní prohlídku. Paní Peake, vyhýbejte se jí jako čert kříži. Hrozí nebezpečí, že by jste se konečně oficiálně dověděla, že nemáte páteř. Na druhé straně by vám však bylo potvrzeno, že máte neskutečně silný žaludek. Poslanci Vaší strany to již dávno tuší. Jen nechápu, proč Vám dělají „křoví". Pravděpodobně jsou stejného typu „politika", jako je jejich předsedkyně.

Zobrazeno 3768 x
Nahoru