Velká Deštná 2017

P1050091Mír je slovo krátké, dalo by se říci nenápadné, ovšem s obrovským významem. Ne nadarmo se říká „Za mír se musí bojovat, válka přijde sama“. Nutnost šířit myšlenku míru každým slovem i činem chápou komunisté dnes a denně.
Lze říci, že těm, kteří prožili hrůzy války, došlo hned po takzvané sametové revoluci, kam se může vývoj otočit. Na Rychnovsku už v roce 1991 rozhodli o uspořádání Mírového výstupu na Velkou Deštnou. Po 26 letech první zakladatelé už většinou už nejsou mezi námi, ale my v jejich díle pokračujeme. Každoročně začátkem června se sejdeme v Luisině údolí na mírovém mítinku, který zakončíme výstupem na Velkou Deštnou. Chodí mezi nás poslanci, krajští zastupitelé i hosté z dalších okresů. Letos to byl Zdeněk Ondráček, Táňa Šormová, Josef Lukášek, Petr Typlt, Václav Ort a mnoho dalších.

Hovoříme o tom, co se děje.
Současný svět, zvláště ten arabský a africký, je plný válečných konfliktů vyvolaných západními zeměmi a především USA. Výsledkem je obrovská migrační vlna směřující do Evropy. Množství lidí, především muslimského náboženství, není vděčné za únik z oblastí, kde se bojuje. Spíše naopak, fanatismus jejich víry je vede k ohrožování bezpečnosti a života obyvatel hostitelských států. Nutí nás bát se o životy našich dětí a vnuků.

Vláda České republiky sice občany ujišťuje, že jim zatím nic nehrozí. Možná, je to relativní, muslimských migrantů tady zatím není mnoho, ale jak dlouho vydržíme vzdorovat kvótám, když i ve vládě jsou lidé, kteří by zde migranty vítali.

Marie Ondráčková
Předsedkyně OV KSČM
Rychnov nad Kněžnou
Zobrazeno 203 x
Nahoru