VOLBY a co dál?

otaznik
Náš okres sice má nejlepší výsledek v kraji 11, 53%, ale spokojeni rozhodně nejsme.
Na Rychnovsku se volí v 80 obcích a městech. Na procenta jsme zvítězili ve 4 obcích, v 8 jsme byli na 2 místě a v 16 na místě třetím. Byl by to dobrý výsledek, kdyby to nebyly malé obce. Rozhodující nejsou procenta, ale hlasy. V 9 městech máme 1537 hlasů a na ostatních 71 obcí v okrese připadá 1075 hlasů.
Výsledek voleb nás dost nepříjemně překvapil.
Naši zastupitelé se snažili objektivně informovat o práci krajského zastupitelstva, o tom co se podařilo vyřešit, co je připraveno pro další období, ale i o problémech jako je Náchodská nemocnice nebo dopravní obslužnost. Řídili jsme se heslem, že slušnost není slabost.
Ale lidé zřejmě více slyší na senzace než na objektivní informace. Víc si pamatují, když někdo vystoupí v televizi a začne vykřikovat o korupci a rozkrádání na krajích, zkresluje informace o počtu opravených silnic a podobně. I to je jedna z příčin odlivu hlasů.
Voliči také zpravidla preferují lidi, které znají ať už z veřejného nebo soukromého života. I to bychom měli vzít v úvahu při sestavování kandidátek. Příčin je víc, ale nedomníváme se, že hlavním, nebo dokonce jediným viníkem jsou KV a OV. Výsledky odrážejí to, jak lidé vnímají politiku z centra.

Myslíme si, že jsme v Rychnovském okrese udělali všechno, co bylo v našich silách. Díky tomu se podařilo i to, že se do zastupitelstva dostal Josef Lukášek, který postoupil z šestého místa na třetí.
OV KSČM děkuje všem členům, ve všech místech, kteří se organizačně zapojili do volební kampaně, ať už to bylo při distribuci volebních materiálů, organizaci předvolebních akcí nebo přímo v práci ve volebních komisích. Také děkuje všem voličům, kteří se nenechali zlákat populistickými řečmi a volili KSČM.

Marie Ondráčková
předsedkyně OV KSČM
Rychnov nad Kněžnou
Zobrazeno 2808 x
Nahoru