Dejme ne ANO

zizkovaPo přečtení zprávy z poslanecké sněmovny o návrhu místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové z ANO na omezení řečnické doby při projednávání zákonů, jsem si vzpomněla na nedávno vyslechnutý rozhovor v rozhlase s panem Babišem.
 
            Sice jsem jela autem a neslyšela celý rozhovor, přesto mi některé myšlenky utkvěly v paměti. Nemohu zcela přesně slova pana Babiše opakovat, ale jejich smysl ano.
            Pan podnikatel neustále opakuje, že on nedělá politiku. On ani jeho druzi nejsou politici, ale přesto usilují o ovládnutí obecních zastupitelstev, alespoň ve velkých městech. Chtějí věci veřejné řídit jako firmu. Ve firmách, ale příliš demokracie nepanuje. Tam co rozhodne šéf, to platí a moc se o tom nemůže diskutovat. Pro pana Babiše by byl prý nejlepší většinový systém. Jeden by vládl a druhý kritizoval a pak by se to vyměnilo. Ale co ti, kteří by nepatřili ani k jednomu táboru? Ti by neměli možnost se vyjádřit? Věřím, že by se panu podnikateli líbilo, aby všichni dělali bez řečí a reptání to co on rozhodne. Bude u nás platit: „Já jsem bohatý, úspěšný a proto vím nejlépe co je pro vás obyčejné lidi dobré a vy mi do toho nekecejte.“ Nezavání takováhle filozofie absolutismem a diktátorstvím? Mějme se na pozoru před takovým směrem uvažování. Je nebezpečné pod záminkou zjednodušení a rychlejšího postupu oklešťovat právo na vlastní názor a jeho vyjádření. I lidé, kteří neoplývají milióny, mohou vědět jak problémy ve společnosti řešit. Měli by mít možnost to také veřejnosti sdělit.
            Doufám, že rozumní voliči si vzniklé nebezpečí uvědomují a nebudou toto hnutí podporovat. Nechceme se stát v našich obcích, městech ani státě jen těmi hloupými, druhořadými občany, kterým bude hrstka bohatých a úspěšných říkat co je a co není pro ně dobré a jak oni se kvůli nim musí obětovat, namáhat, a proto musí být ještě více úspěšnější, bohatší a mít větší moc.
            Dejme hlas těm kandidátům, kteří budou obětavě plnit své povinnosti a čestně hájit zájmy všech občanů.
 
Věra Žižková, kandidátka do zastupitelstva Kostelce nad Orlicí
Zobrazeno 5451 x
Nahoru