Horké léto končí, ale .....

hotsunProžíváme krásné letní dny.Teplo a vydatný svit slunce, dovolené a letní lenošení mnohé ukolébává v dojmu, že vše je nádherné, bezproblémové a svět kráčí k lepším zítřkům.
Jestli-že jsme měli občas čas a náladu mezi zavařováním, grilováním koupáním a jinými radovánkami léta sledovat dění kolem nás,nestačili jsme se divit. Probíhal urputný boj mezi řeckou vládou a západními věřiteli.Řecko muselo nakonec sklopit svou hrdou hlavu a odsouhlasit pro něj pokořující podmínky.Banky nezajímá, co si přeje řecký lid,jak bude dál většina Řeků žít,ale jen a jen jejich zisky.Ukazuje se, kdo ve skutečnosti vládne.Co je pro bankéře vůle lidu projevená ve volbách? Nic, jen si tu hrajte na demokracii, stejně budete nakonec skákat jak my pískáme a je jedno , kdo je právě u moci.S pravicí to jde možná snadněji, levice se bude trochu cukat,ale konečný výsledek je stejný.Parlamenty mohou vést zdlouhavé diskuse , zda se bude jezdit na dálnici 130km/h nebo 150km/h nebo bude-li možné v hospodách kouřit, ale o tom jakou výši budou mít naše důchody, kam se budou investovat velké státní peníze o tom budou rozhodovat jiní a jinde.Dluhy se přesunou na zaměstnance, důchodce a drobné živnostníky. Ti , kterým se peníze z přemrštěného zadlužování přesunuly na jejich osobní konta nepřijdou ani o cent, ba naopak ještě více zbohatnou.Myšlenka, že by státní pohledávky mohli splácet ti nejbohatší a banky je pro představitele západní politiky naprosto nepřijatelná.A tak kroky, které mají Řecku pomoci vedou naopak k jeho ještě většímu zbídačení.
Postup vůči Řecku ukazuje v plné nahotě, kdo a jak v dnešní Evropě rozhoduje a čí zájmy mu leží na srdci. Je to prubířský kámen,kam až lze při olupování občanů, ale i celých států zajít.Projde-li Řecko, může kolonizace dalších ekonomicky slabých států pokračovat.
Léto se chýlí ke konci,ale boj za lepší podmínky pro život nikdy nekončí.
Zobrazeno 3843 x
Nahoru