Kšeft

mincePo zprávě o nálezu nákladního vozu plného udušených imigrantů, jsem se zhrozila, kam až touha po zisku může dojít. Přesun statisíců až snad miliónů běženců do Evropy je úžasný byznys. Vydělávají organizátoři, dopravci, převaděči, kriminální živly. Později to bude dobrý zisk příjmů i těm, kteří budou poskytovat pomoc, dodávat jídlo, šatstvo, ubytování. Rády se přiživí i různé rádoby humanitární organizace a spolky. A peníze se točí. Jen se jaksi zapomíná na lidi. Co čeká příchozí do nových zemí, kde nebudou asi domácím obyvatelstvem příliš vítáni? Jak se jim podaří začlenit do společnosti? Jak se změní i domorodá společnost? Zatím příliš velké zkušenosti s tímto problémem nemáme, a proto se většina lidí bojí. Nevíme, jak se bude dál vyvíjet naše budoucnost.

Tato situace vyvolává mnoho otázek? Proč najednou taková vlna přistěhovalců? Kdo za tím stojí? Jaký je skutečný cíl? Komu to má sloužit? Stojí za migrací USA a jejich politika zasévání chaosu? Chtějí zničit Evropu jako svého konkurenta? Potřebují zdroje surovin, ale ne neposlušné obyvatelstvo? Toho je potřeba se zbavit.
Zanést mezi občany nenávist a nesváry, to je častá taktika USA, kterou používají po celém světě. Když se dva perou, třetí se směje. Zase se vydělají slušné peníze. Nějaký tisíc ba statisíc mrtvých, to jsou přípustné ztráty. Stejně je lidí na Zemi až příliš. Hlavně, že se sypou dolary do kapes magnátů.
Evropa vždy byla mnohonárodní a v jednotlivých státech žily různé národy, někdy v klidu, někdy docházelo ke střetům, většinou z ekonomických důvodů. Dařilo-li se majoritní společnosti dobře i menšiny byly ponechány v pokoji, ale došlo-li ke zhoršení hospodářské situace, potom se hledal viník. Tím se stávaly skupiny lidí, které se něčím lišily. Někdy to bylo náboženství, jindy národnost či jiná ideologie. Údajným nepřátelům se zabavil majetek a přesunul se do kapes vítězů. Vždy šlo o peníze a moc. Není tomu ani dnes jinak. Utečenci jsou dnes dobrý kšeft, a co bude zítra, se neřeší.
Věra Žižková, členka ÚV
Zobrazeno 4695 x
Nahoru