Jiří Pospíšil se vyjadřuje ke všemu

justiceV posledních měsících se Jiří Pospíšil stává jakýmsi tiskovým mluvčím ODS. Není snad oblast, kde by se nedokázal vyjádřit. Musím však uznat, že umí promluvit plynule, spisovně a v mnoha případech zapáleně. Myšlenky, které chce zdůraznit, je schopen opakovat několikrát, někdy do nekonečna.

Typickým příkladem jeho vystupování bylo vyjadřování k problematice výměny ředitele Ústavu pro studium totalitních režimu v Událostech a komentářích.
Kritizoval Senát, který po volbách v novém složení navolil Radu uvedeného ústavu, strůjkyni všeho zla. Mimo jiné prý nebylo dobré navolit do tak významné instituce mladé nezkušené historiky. Právě od pana Pospíšila, který byl jmenován ministrem ve svých 30 letech, taková poznámka sedí.
Také jsme se dověděli, jaký je hlavní a rozhodující úkol tohoto zbytečného ústavu. Má prý zkoumat především zločiny komunismu. Domníval jsem se, že vedle období fašismu má být podrobně rozebráno období let 1948 – 1989 ve všech oblastech společenského života a ve všech souvislostech té doby.
Pan Pospíšil také nezapomněl připomenout, že ne všichni občané naší země jsou levicového zaměření a důkazem prý je jeho vítězství v krajských volbách Plzeňského kraje. Není snad vystoupení tohoto politika, aby to nezdůraznil. Asi se ho opravdu dotklo, že jako vítěz voleb nezískal místo hejtmana. Že úplně stejná situace byla v roce 2010 po parlamentních volbách, kdy poražený Nečas z jeho strany získal premiérské křeslo, asi zapomněl. Jen na okraj – neměl by již panu Pospíšilovi někdo šetrně sdělit, že krajské volby těsně vyhrál jen a jen proto, že byl, i když jako populární politik, pro neschopnost vyhozen z ministerského křesla neoblíbeným premiérem?
Doslova se Jiří Pospíšil rozohnil v části svého vystoupení, kdy hovořil o politice ve vztahu k morálce. Domnívám se, že by právě on, coby místopředseda ODS, o morálce v politice měl zarytě mlčet. Cokoliv na téma morálky řekne kterýkoliv politik této pravicové politické strany, naštve drtivou většinu obyvatel naší země. Proto doporučuji panu Pospíšilovi, a nejen jemu, zapomeňte na slovo „morálka". V politice zvlášť.

Bedřich Chasák

 

Zobrazeno 3012 x
Nahoru