Nechá se ministr Kalousek zastřelit?

poplatkyMinistr financí Kalousek se opět nekompromisně zastal daňových poplatníků. Raději by se nechal zastřelit, než by vydal korunu na zaplacení pokuty Evropské unii za chyby, které byly zjištěny v regionálním operačním programu Severozápad.
Mnoho diváků si možná ani nevšimlo, co přesně říká, ale zaujal je způsob sdělení. Takový stupeň spravedlivého rozhořčení nemůžeme vidět u žádného jiného politika. Jedině Kalousek dokáže sehrát divadlo na takové úrovni /jen vzpomeňme, jak se například rval za Parkanovou/, že by se ho nový ředitel Divadla na Vinohradech měl pokusit získat do hereckého souboru.
Zda by to pomohlo divadlu, nevím, ale pro českou ekonomiku by to bylo terno. Pan Topffler by tímto krokem udělal pro naši zemi víc, než za šest let v Senátu.
Nevím proč, ale při takto kategorickém vyjádření pana Kalouska mě napadlo, zda by byl tak jednoznačný, kdyby krajům vládla pravice. V tom rozhořčení našeho ministra financí jako bych cítil škodolibou radost. Radost z chyb, které však budou pro naši zemi znamenat ztrátu miliard. A je úplně jedno, zda to zaplatí daňoví poplatníci některých krajů či celé země.
Možná panu Kalouskovi křivdím a odmítání pomoci dvěma krajům nesouvisí s tím, že tam vládnou levicové strany. Možná nás o své zásadovosti do konce volebního období přesvědčí. Například na ministerstvu práce a sociálních věcí, kde vládne jeho strana a dnes již bývalý náměstek jistě za nezištné pomoci bývalého ministra pravděpodobně dokázal oloupit naši zemi možná o stamiliony svými až podezřele neprozíravými rozhodnutími, bude řešit tak, že se to daňových poplatníků nedotkne. V opačném případě by se třeba také nechal zastřelit.
Na závěr ještě jednu poznámku. Rozhovory v české televizi s hejtmany Severočeského a Karlovarského kraje ukázaly jednu skutečnost. Oba neskutečným způsobem převyšují ministra financí Kalouska v politickém myšlení. Jde jim o věc a hledání nejlepšího řešení. U Kalouska si s tím jist nejsem.

Bedřich Chasák
Zobrazeno 3306 x
Nahoru