Nepropadá ministr Kalousek panice?

panikaPo přečtení rozhovoru s Miroslavem Kalouskem zaměřeným zejména ke korupční aféře s bývalými poslanci Fuksou, Šnajdrem a Tluchořem jsem nabyl přesvědčení, že nejlepší ministr financí nejméně v Evropě se čistě náhodou dověděl, že tito odborníci opustili poslanecké lavice a jsou volní. Ihned všeho nechal a netrpělivě je začal hledat, aby jim nabídl funkce, které také čistě náhodou byly volné ve státních podnicích. Netajil, že byl strachy roztřesený obavou, aby ho neodmítli, protože víc jak almužnu za dřinu srovnatelnou s dřinou koně jim nemohl nabídnout.
Nejméně Fuksu a Šnajdra asi nemusel hledat dlouho. Pravděpodobně je našel v předpokoji své kanceláře s připravenými tužkami k podpisu nové pracovní smlouvy.

Často mě napadá otázka, kdy si svérázný politik Kalousek přestane z občanů dělat legraci. Snad mnozí voliči brzy pochopí, že je pan Kalousek má za nesvéprávné a zkrátka přestanou stranu, za kterou bude kandidovat, podporovat.

Miroslav Kalousek svým vystupováním velmi často dokazuje, že není „pevný v kramflecích" a svoji nejistotu maskuje rádoby vtipnými poznámkami na adresu policie, státních zástupců, popřípadě politiků z jiných politických stran. Naposled se k takovému jednání snížil při zasedání Senátu. Vzpomínám si, že jsme se podobným způsobem někdy ztrapňovali v období puberty. Dnes se za to stydíme. Proč se však takto chová ministr vlády v pokročilém věku, je pro mne záhadou. A navíc - jakým právem si dovoluje zesměšňovat orgány činné v trestním řízení na parlamentní půdě? Jeho svědomí pravděpodobně nebude křišťálově čisté, možná se v něm dokonce občas hne. Má však velkou výhodu. Patří k věřícím a pár Otčenášů to spraví. Naposled se tak stalo před jednáním v Břevnovském klášteře.

V této souvislosti musím zmínit vyjádření prezidenta Miloše Zemana, kde oceňuje zásah policie ve spolupráci se státním zastupitelstvím proti vysokým státním úředníkům a bývalým poslancům. Zároveň naznačil, že obavy z nepřiměřeného zásahu mohou mít někteří politici pro nepředstavitelný strach, že i na ně dojde. Že by ministr financí mezi ně patřil? Jeho nepochopitelné jednání tomu často nasvědčuje.

Bedřich Chasák
Zobrazeno 2409 x
Nahoru