Neskutečná otevřenost Petra Gazdíka

gazdik pU Petra Gazdíka jsem zvyklý na mnohé, ovšem jeho předvolební plakát „Proletáři všech zemí....Souhlasím s Jiřím Kodetem" mně dokázal vyrazit dech. Jen nechápu, proč citát s filmu Pelíšky řečený právě tímto hercem a s kterým se plně ztotožňuje, neuvedl úplný, tedy „Proletáři všech zemí, vyližte si pr..?
Záhadou také je spojení propagace pana Gazdíka s populárním hercem Jiřím Kodetem, když mu šlo především o ty „proletáře". Pravděpodobně nemá na to, aby pochopil, že výborný herec, třeba komunista, dokáže perfektně zahrát antikomunistu. Neberte mne však za slovo. Jiřího Kodeta jsem vždy považoval za vynikajícího herce, jaké však měl politické smýšlení nevím a ani mě to nijak zvlášť nezajímá.
Pro mne je ale zarážející, jaký vztah má bývalý starosta a „mluvčí" určitého procenta starostů k proletářům. Uvědomuji si, že toto slovo je dnes v naší zemi zapomenuto, možná dokonce i zakázáno, ale co znamená, je všeobecně známo. Jen by mě zajímalo, zda si stejným způsobem „váží" prostých a nemajetných občanů ostatní starostové měst a obcí, které údajně v rámci TOP 09 Petr Gazdík zastupuje. Pokud ano, měli by to otevřeně voličům říci. A nejen před současnými volbami do Poslanecké sněmovny, ale také, a to především, před volbami komunálními v roce 2014. Volič má přece právo vědět, co se skrývá pod značkou TOP 09, ke které se s hrdostí Gazdíkovi starostové hlásí. Před prezidentskou volbou jsme se ironicky smáli heslu „kníže, lidu blíže". Dnes pan Gazík dokazuje, že podobně blízko k lidu mají jeho starostové.
 
 
Bedřich Chasák
Zobrazeno 2687 x
Nahoru