Opravdu objektivní komentátor

journalistKarel Steigerwald se v jednom ze svých komentářů doslova rval s tím, jak co nejvíce zpochybnit a zlehčit nebývalý skandál předsedy vlády a potažmo celé vládní koalici. Kdyby se jednalo o problém levice, jistě by ho přijal s určitým nadšením, ale pro pravici přece musí něco udělat. A tak se svým typickým způsobem psaní – neříkám ani tak, ani tak, ale na má slova možná dojde – se snaží nepřeberným množstvím otázek upozornit zejména na nedůvěryhodnost naší policie a státních zástupců.

Také nenápadně naznačuje, že právě oni by mohli svoji nepochopitelnou činností být hlavní příčinou například otevřené spolupráce ČSSD s KSČM v nejbližší budoucnosti.

Zejména policie leží panu Steigerwaldovi v žaludku. V minulosti prý s velkým teatrálním humbukem zatýkala nevinné lidi, které musela zas pustit. Kolikrát musela pustit „nevinného" po zásahu státních zástupců určitého typu, o které se i v tomto případě policie zajímá, se již ani řečnicky nezeptal.

Pana komentátora také pohoršuje, že policie a státní zástupci neinformují veřejnost /rozumějme politické špičky/, proč dělají to či ono a jaké budou následovat jejich kroky. Asi se domnívá, podobně jako předsedkyně Poslanecké sněmovny, že orgány činné v trestním řízení měly nejméně s měsíčním předstihem informovat, jaký zátah se připravuje, aby se všichni „zainteresovaní" mohli na své budoucí zatčení připravit.

Karel Steigerwald vyjádřil ještě jednu obavu. Policejní realizace by prý mohla vymést na světlo tolik špíny /asi o nějaké ví/, že by to mohlo překreslit celou politickou mapu naší země. To by prý byla cesta  z bláta do louže. Občan by si tedy měl vybrat lepší variantu. Podle pana komentátora bychom pravděpodobně měli nechat naše korupční politiky a zneuživatele zpravodajských služeb raději v klidu „pracovat".

Plně souhlasím s poslední větou komentáře Karla Steigerwalda, kde tvrdí, že důvěryhodnost policie je velká devíza a nic ji nemá ohrožovat. Ani neobjektivní novinář stranící jen jeho favorizované straně – dodávám já.

Bedřich Chasák
Zobrazeno 3542 x
Nahoru