Předseda ODS zklamal, ale nepřekvapil

odsOtázky Václava Moravce slibovaly zajímavý střet předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky s předsedou ODS Petrem Fialou. Očekávání se však nenaplnila. Nutno dodat, že především zásluhou pana Fialy.
Petr Fiala se prakticky uchyloval jen k výpadům vůči premiérovi. Měl připraveno jediné téma-ostrou kritiku Sobotkovy vlády, kterou demagogicky několikrát opakoval. Silně mi připomínal Miroslava Kalouska, který nemít biomasu první generace a Babiše, také by neměl o čem hovořit. Napadlo mne, že pan Fiala bude zdatným žákem pana Kalouska.

Navíc šéf ODS silně podcenil přípravu na diskusi s premiérem Sobotkou, kterou nahrazoval věčným skákáním do řeči, překřikováním a vůbec chováním, které neodpovídalo chování člověka s profesorským titulem. Pro premiéra oponovat takovému soupeři bylo doslova „procházkou růžovým sadem“.

Abych nebyl vůči Petru Fialovi až moc agresivní, raději pominu jeho trapné vyčítání Bohuslavu Sobotkovi, že jako premiér trpí časté dovolené ministra Babiše. Bylo to laciné a pravděpodobně to nezaujalo ani diváky. Když však začal s tvrdou kritikou Sobotkovy vlády například na téma zvyšování daní a sociálních dávek, narazil. Nedokázal totiž uvést ani jedinou daň, kterou by současná vláda zvýšila. Stejně dopadl i v oblasti sociálních dávek. V tomto případě však možná považuje důchody za sociální dávku. Ty opravdu byly navýšeny v průměru, představte si, o celé dvě stovky. Nedivme se tedy, že pan Fiala a pravděpodobně celá jeho ODS má důchodce za pěkné vyžírky.

Předseda Petr Fiala se zamotal i do donekonečna omílaného tématu celé pravice-zabránit zavedení registračních pokladen, dnes již jen elektronické evidence tržeb. Domnívám se, že premiér Sobotka srozumitelně objasnil, že jde především o vyrovnání podmínek v oblasti podnikání mezi poctivými podnikateli a podnikateli podvádějícími. Nemyslím, že by pan Fiala neměl na to, aby to pochopil. On to pochopit zkrátka nechce. Vypadá to, jako by živnostníci byli poslední početnější skupinou voličů ODS, popřípadě  TOP 09. Proto o ně taková dojemná péče

V závěru svého vystoupení se Petr Fiala vyjádřil také k prudkému snižování členské základny ODS. Připustil, že to je určitý problém, ale na druhé straně prý do ODS vstupují nové osobnosti a skromně podotknul, že on je jednou z nich. Nejedná se tedy o nic tragického, dodal. Měl-li pan předseda na mysli, že situace v ODS v tomto případě není tragická pro naši zemi, plně s ním souhlasím. Zda není tragická pro samotnou ODS, nedokáži posoudit.

                                                                                  Bedřich Chasák

Zobrazeno 3561 x
Nahoru